5% extra reducere pentru membrii Clubului chiar acum Devino membru
Calendarul Campionatelor Europene Munchen 2022

Calendarul Campionatelor Europene Munchen 2022

6. 8. 2022 8 min. de lectura

In sfarsit sunt aici! Campionatele Europene de la Munchen sunt foarte aproape si am rezumat programul complet al evenimentelor de atletism. Bucura-te de ele sustinandu-ti favoritii!

Ziua 1 - Luni 15 August 2022

Sesiunea de dimineata

EVENIMENT START SFARSIT LOCATIE

Calificari Aruncarea Greutatii Masculin - Grupe A/B

10:00

10:39

Stadionul Olimpic

Decathlon 100 m - Serii Masculin

10:05

10:20

Stadionul Olimpic

Calificari Saritura cu Prajina Feminin - Grupe A/B

10:25

12:18

Stadionul Olimpic

Finala Maratonului Feminin

10:30

13:35

Centrul orasului Munchen

100m Runda 1 Masculin

10:40

10:57

Stadionul Olimpic

Decathlon Saritura in Lungime Masculin  - Grupe A/B

10:50

11:32

Stadionul Olimpic

100m Runda 1 Feminin

11:05

11:22

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Greutatii Feminin- Grupe A/B

11:20

11:59

Stadionul Olimpic

Finala Maratonului Masculin

11:30

14:15

Centrul orasului Munchen

Calificari Saritura in Lungime Masculin - Grupe A/B

12:10

12:55

Stadionul Olimpic

Decathlon Aruncarea Greutatii Masculin - Grupe A/B

12:40

13:16

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere a Maratonului Feminin

14:15

14:21

Odeonsplatz

Ceremonia de Premiere a Maratonului pe Echipe Feminin

14:21

14:28

Odeonsplatz

Ceremonia de Premiere a Maratonului Masculin

14:28

14:34

Odeonsplatz

Ceremonia de Premiere a Maratonului pe Echipe Masculin

14:34

14:41

Odeonsplatz

 

Sesiunea de seara

EVENIMENT START SFARSIT LOCATIE

Calificari Aruncarea Discului Feminin - Grupa A

18:15

18:54

Stadionul Olimpic

Decathlon Saritura in Inaltime Masculin - Grupe A/B

18:30

20:27

Stadionul Olimpic

400m Runda 1 Masculin

19:00

19:19

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Discului Feminin - Grupa B

19:25

20:04

Stadionul Olimpic

400m Runda 1 Feminin

19:35

19:54

Stadionul Olimpic

Calificari Triplusalt Masculin - Gp A/B

20:05

20:50

Stadionul Olimpic

1500m Runda 1 Masculin

20:15

20:30

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Greutatii Feminin

20:38

21:43

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Greutatii Masculin

20:58

22:03

Stadionul Olimpic

 Decathlon 400m - Serii Masculin

21:15

21:30

Stadionul Olimpic

Finala 10,000m Feminin

21:48

22:23

Stadionul Olimpic

Ceremonia de premiere Aruncarea Greutatii Feminin

22:40

22:46

Gras Steps

Ceremonia de premiere Aruncarea Greutatii Masculin

22:54

23:00

Gras Steps

 

Ziua 2 - Marti 16 August 2022

Sesiunea de dimineata

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Finala Mars Athletic 35km Masculin

08:30

11:30

Centrul orasului Munchen

Finala Mars Athletic 35km Feminin

08:30

11:45

Centrul orasului Munchen

Decathlon 110m Garduri Masculin

09:05

09:22

Stadionul Olimpic

110m Garduri Runda 1

09:35

09:52

Stadionul Olimpic

Calificari Saritura in Lungime Feminin - Grupe A/B

09:50

10:45

Stadionul Olimpic

Decathlon Aruncarea Discului Masculin - Grupa A

09:50

10:26

Stadionul Olimpic

1500m Runda 1 Feminin

10:15

10:32

Stadionul Olimpic

Decathlon Aruncarea Discului Masculin - Grupa B

10:55

11:31

Stadionul Olimpic

Decathlon Saritura cu Prajina Masculin - Grupa A

11:30

13:46

Stadionul Olimpic

3000m Obstacole Runda 1 Masculin

11:40

12:06

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere Mars Athletic 35km Masculin

11:45

11:51

Odeonsplatz

Ceremonia de Premiere Mars Athletic 35km Feminin

11:51

11:57

Odeonsplatz

Calificari Aruncarea Ciocanului Feminin - Grupa A

12:15

13:00

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 400m Masculin

12:25

12:42

Stadionul Olimpic

Decathlon Saritura cu Prajina Masculin  - Grupa B

12:30

14:46

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 400m Feminin

13:00

13:17

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Ciocanului Feminin - Grupa B

13:30

14:15

Stadionul Olimpic

 

Sesiunea de seara

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Calificari Saritura in Inaltime Masculin - Grupe A/B

18:35

20:21

Stadionul Olimpic

Decathlon Aruncarea Sulitei - Grupa A

18:40

19:16

Stadionul Olimpic

Decathlon Aruncarea Sulitei - Grupa B

19:40

20:16

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 100m Masculin

20:05

20:20

Stadionul Olimpic

Finala Saritura in lungime Masculin

20:27

21:52

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 100m Feminin

20:35

20:50

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Discului Feminin

21:02

22:12

Stadionul Olimpic

Finala 5000m Masculin

21:08

21:23

Stadionul Olimpic

Decathlon 1500m Masculin

21:35

21:40

Stadionul Olimpic

Finala 100m Masculin

22:15

22:16

Stadionul Olimpic

Finala 100m Feminin

22:25

22:26

Stadionul Olimpic

Ceremonia de premiere 10,000m Feminin

22:36

22:42

Gras Steps

Ceremonia de premiere 5000m Masculin

22:42

22:48

Gras Steps

Ceremonia de premiere Saritura in Lungime Masculin

22:48

22:54

Gras Steps

 

Ziua 3 - Miercuri 17 August 2022

Sesiunea de dimineata

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Calificari Aruncarea Ciocanului Masculin - Grupa A

09:35

10:20

Stadionul Olimpic

Heptathlon 100m Garduri - Serii Feminin

10:30

10:47

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Ciocanului Masculin - Grupa B

10:50

11:35

Stadionul Olimpic

400m Garduri Runda 1 Masculin

11:05

11:20

Stadionul Olimpic

Heptathlon Saritura in Inaltime Feminin - Grupe A/B

11:35

13:27

Stadionul Olimpic

400m Garduri Runda 1 Feminin

11:40

11:55

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Discului Masculin - Grupa A

12:20

13:05

Stadionul Olimpic

Calificari Triplusalt Feminin - Grupe A/B

12:35

13:27

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Discului Masculin - Grupa B

13:35

14:20

Stadionul Olimpic

 

Sesiunea de seara

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Ceremonia de Premiere Aruncarea Discului Feminin

19:05

19:11

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 100m Masculin

19:15

19:21

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 100m Feminin

19:28

19:34

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Decathlon Masculin

19:38

19:44

Gras Steps

Heptathlon Aruncarea Greutatii Feminin - Grupe A/B

19:54

20:30

Stadionul Olimpic

Finala Saritura cu Prajina Feminin

20:00

22:06

Stadionul Olimpic

Finala Triplusalt Masculin

20:15

21:40

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 110m Garduri Masculin

20:30

20:55

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Ciocanului Feminin

21:05

22:15

Stadionul Olimpic

Heptathlon 200m - Serii Feminin

21:10

21:25

Stadionul Olimpic

Finala 400m Masculin

21:43

21:44

Stadionul Olimpic

Finala 400m Feminin

22:02

22:03

Stadionul Olimpic

Finala 110m Garduri Masculin

22:22

22:23

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere Triplusalt Masculin

22:40

22:46

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 400m Masculin

22:50

22:56

Gras Steps

 

Ziua 4 - Joi 18 August 2022

Sesiunea de dimineata

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Calificari Aruncarea Sulitei Feminin - Grupa A

09:00

09:45

Stadionul Olimpic

3000m Obstacole Runda 1 Feminin

09:20

09:47

Stadionul Olimpic

Heptathlon Saritura in Lungime Feminin - Grupe A/B

09:25

10:07

Stadionul Olimpic

800m Runda 1 Masculin

10:10

10:33

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Sulitei Feminin - Grupa B

10:15

11:00

Stadionul Olimpic

800m Runda 1 Feminin

10:45

11:08

Stadionul Olimpic

Calificari Saritura cu Prajina Masculin - Grupe A/B

10:50

12:43

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 400m Garduri Masculin

11:25

11:42

Stadionul Olimpic

Heptathlon Aruncarea Sulitei Feminin - Gp A

11:36

12:18

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 400m Garduri Feminin

11:55

12:12

Stadionul Olimpic

200m Runda 1 Masculin

12:30

12:47

Stadionul Olimpic

Heptathlon Aruncarea Sulitei Feminin - Gp B

12:48

13:30

Stadionul Olimpic

200m Runda 1 Feminin

13:05

13:22

Stadionul Olimpic

 

Sesiunea de seara

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Ceremonia de Premiere 400m Feminin

19:20

19:26

Gras Steps 

Ceremonia de Premiere Saritura cu PrajinaFeminin

19:30

19:36

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Aruncarea Ciocanului Feminin

19:40

19:46

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 110m Garduri Masculin

19:50

19:56

Gras Steps

Finala Saritura in Inaltime Masculin

20:05

21:57

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Ciocanului Masculin

20:10

21:20

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 200m Masculin

20:13

20:30

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 200m Feminin

20:37

20:54

Stadionul Olimpic

Finala Saritura in Lungime Feminin

20:58

22:23

Stadionul Olimpic

Finala 1500m Masculin

21:05

21:09

Stadionul Olimpic

Finala 1500m Feminin

21:25

21:42

Stadionul Olimpic

Heptathlon 800m Feminin

21:55

22:08

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere 1500m Masculin

22:40

22:46

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Aruncarea Ciocanului Masculin

22:46

22:52

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 5000m Feminin

22:52

22:58

Gras Steps

 

Ziua 5 - Vineri 19 August

Sesiunea de dimineata

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Stafeta 4 x 100m Runda 1 Masculin

10:00

10:11

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Suliteti Masculin - Gp A

10:00

10:45

Stadionul Olimpic

Calificari Saritura in Inaltime Feminin - Gp A/B

10:05

11:51

Stadionul Olimpic

Stafeta 4 x 100m Runda 1 Feminin

10:25

10:36

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 800m Feminin

10:50

10:59

Stadionul Olimpic

Stafeta 4 x 400m Runda 1 Masculin

11:10

11:24

Stadionul Olimpic

Calificari Aruncarea Suliteti Masculin - Gp B

11:15

12:00

Stadionul Olimpic

Stafeta 4 x 400m Runda 1 Feminin

11:40

11:55

Stadionul Olimpic

 

Sesiunea de seara

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Ceremonia de Premiere Saritura in Inaltime Masculin

19:35

19:41

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Heptathlon Feminin

19:45

19:51

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Saritura in Lungime Feminin

19:55

20:01

Gras Steps

Finala Aruncarea Discului Masculin

20:20

21:35

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 800m Masculin

20:27

20:36

Stadionul Olimpic

Finala 1500m Feminin

20:45

20:49

Stadionul Olimpic

Finala Triplusalt Feminin

20:55

22:15

Stadionul Olimpic

Finala 3000m Obstacole Masculin 

21:00

21:09

Stadionul Olimpic

Finala 200m Masculin

21:20

21:21

Stadionul Olimpic

Finala 400m Garduri Feminin

21:45

21:46

Stadionul Olimpic

Finala 400m Garduri Masculin

22:00

22:01

Stadionul Olimpic

Finala 200m Feminin

22:22

22:23

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere 1500m Feminin

22:36

22:42

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 3000m Obstacole Masculin

22:42

22:48

Gras Steps
page5image2794356272

Ceremonia de Premiere 200m Masculin

22:48

22:54

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 400m Garduri Feminin

22:54

23:00

Gras Steps

 

Ziua 6 - Sambata 20 August 2022

Sesiunea de dimineata

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Finala Mars Atlethic 20km Masculin

08:30

10:00

Centrul orasului Munchen

Finala Mars Atlethic 20km Feminin

10:15

11:55

Centrul orasului Munchen

Ceremonia de Premiere Mars Atlethic 20km Masculin

12:00

12:06

Odeonsplatz

Ceremonia de Premiere Mars Atlethic 20km Feminin

12:06

12:12

Odeonsplatz

 

Sesiunea de seara

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Ceremonia de Premiere Aruncarea Discului Masculin 

19:15

19:21

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Triplusalt Feminin

19:25

19:31

Gras Steps

Ceremonia de Premiere400m Garduri Masculin

19:35

19:41

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 200m Feminin

19:45

19:51

Gras Steps

Finala Saritura cu Prajina Masculin

20:05

22:11

Stadionul Olimpic

Finala 800m Feminin

20:15

20:17

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Sulitei Feminin

20:25

21:35

Stadionul Olimpic

100m Garduri Runda 1 Feminin

20:43

21:00

Stadionul Olimpic

Finala Stafeta 4 x 400m Masculin

21:15

21:18

Stadionul Olimpic

Finala Stafeta 4 x 400m Feminin

21:45

21:49

Stadionul Olimpic

Finala 3000m Obstacole Feminin 

22:13

22:23

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere 800m Feminin

22:36

22:42

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Stafeta 4 x 400m Masculin

22:42

22:49

Gras Steps 

Ceremonia de Premiere Aruncarea Sulitei Feminin

22:49

22:55

Gras Steps 

Ceremonia de Premiere Stafeta 4 x 400m Feminin

22:55

23:02

Gras Steps

 

Ziua 7 - Duminica 21 August 2022

Sesiunea de seara

EVENIMENT

START

SFARSIT

LOCATIE

Ceremonia de Premiere Saritura cu Prajina Masculin

18:40

18:46

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 3000m Obstacole Feminin

18:50

18:56

Gras Steps

Finala Saritura in Inaltime Feminin

19:05

20:57

Stadionul Olimpic

Semi-Finala 100m Garduri Feminin

19:10

19:27

Stadionul Olimpic

Finala 800m Masculin

19:40

19:42

Stadionul Olimpic

Finala Aruncarea Sulitei Masculin

19:50

21:00

Stadionul Olimpic

Finala 10,000m Masculin

20:00

20:30

Stadionul Olimpic

Finala 100m Garduri Feminin

20:45

20:46

Stadionul Olimpic

Finala Stafeta 4 x 100m Masculin

21:12   

21:13

Stadionul Olimpic  

Finala Stafeta 4 x 100m Relay Feminin

21:22

21:23

Stadionul Olimpic

Ceremonia de Premiere 800m Masculin

21:40

21:46

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 10,000m Masculin

21:50

21:56

Gras Steps

Ceremonia de Premiere 100m Garduri Feminin        

22:00

22:06

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Saritura in Inaltime Feminin 

22:10

22:16

Gras Steps

Ceremonia de Premiere Aruncarea Sulitei Masculin

22:20

22:26

Gras Steps

Ceremonia de Premiere  Stafeta 4 x 100m Masculin

22:30

22:37

Gras Steps

Ceremonia de Premiere  Stafeta 4 x 100m Feminin

22:40

22:47

Gras Steps

 

Cumparati perechea perfecta de crampoane in magazinul nostru Top4Running:

Apasa aici pentru noua ta pereche de crampoane!